Vocalis - muzyka operetkowa, musicalowa, festiwale muzyczne, koncerty kameralne.
Vocalis - Anna Skóra, Róża Wysocka, Joanna Moryc.
© 2011 Zespół Muzyczny Vocalis
Zespół muzyczny Vocalis - muzyka klasyczna, operetki, musicale.
Aktualności
 
 • Jelenia Góra 2010-11

  Strauss Gala na powitanie Nowego 2011 Roku

  Strauss Gala na powitanie Nowego 2011 Roku

  Kłodzka publiczność tradycyjnie od kilku lat w pierwszy dzień Nowego Roku celebruje ten wyjątkowy czas, uczestnicząc w koncercie noworocznym organizowanym w Kłodzkim Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji. - Strauss Gala – tak nazwaliśmy tegoroczny koncert. Mimo iż nie możemy porównywać naszego przedsięwzięcia do koncertów Filharmoników Wiedeńskich odbywających się od 1939 roku, to jednak pragniemy przybliżyć mieszkańcom naszego miasta choć namiastkę atmosfery wiedeńskich salonów – mówi burmistrz Kłodzka Bogusław Szpytma.

  - Miłośnicy muzyki operetkowej od lat mają swoją ucztę w Nowy Rok. Podczas tegorocznej gali wystąpili na kłodzkiej scenie wspaniali soliści – Anna Skóra, Wiesława Wawrzyniak, Mirosław Owczarek oraz grająca na fortepianie Barbara Sas. Mistrzowski akompaniament zapewnił Wrocławski Zespół Salonowy „Orfeusz” pod kierownictwem Andrzeja Szykuły. Wykonania najsłynniejszych kompozycji mistrza Johanna Straussa z takich operetek jak "Zemsta nietoperza", "Baron cygański", czy "Noc w Wenecji" oraz Franza Lehara i Imre Kalmana, mówiąc dosłownie porwały widownię – opowiada o koncercie dyrektor KCKSiR Andrzej Dąbrowski. Dodatkowych emocji dostarczyli tancerze baletu Operetki Poznańskiej Marta Muryło i Tomasz Manowski, których walce i polki dopełniły powodzenia wieczoru spędzonego w naszym Centrum – dodaje dyrektor.

  Aby tradycji stało się zadość, przed muzycznymi występami, gospodarz wieczoru burmistrz Kłodzka Bogusław Szpytma wzniósł toast noworoczny i życzył mieszkańcom szczęścia, zdrowia oraz samych sukcesów w rozpoczynającym się roku.

  Tradycja tego rodzaju powitań Nowego Roku, zapoczątkowana w Wiedniu, zyskała na całym świecie sympatię wśród miłośników klasycznych kompozycji. Uroczysty koncert w dniu 1 stycznia, który również stał się tradycją w Kłodzku, zgromadził prawie 400 osób. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc w sali widowiskowej organizatorzy musieli przygotować dodatkowe krzesła dla przybyłej licznie publiczności. Darmowe karnety rozeszły się bowiem zaledwie w przeciągu kilku dni. - W naszym mieście panuje niesłabnące zainteresowanie muzyką operową i operetkową. Zapraszamy zatem serdecznie na koncertowe rozpoczęcie Nowego Roku już za 12 miesięcy, a w międzyczasie na wiele interesujących wydarzeń organizowanych przez Kłodzkie Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji – mówi dyrektor A. Dąbrowski.


 • Jelenia Góra 2010-09-06

  Koncert charytatywny na rzecz dzieci z Bogatyni

  Koncert charytatywby w Orient ExpressDziękujemy wszystkim tym, którzy uczestniczyli w koncercie charytatywnym na rzecz dzieci z Bogatyni, który odbył się 29.08.2010 r. w restauracji Orient Express, a w szczególności organizatorowi - Grzegorzowi Bielewiczowi za to, że mogliśmy wspierać to przedsięwzięcie, restauracji Orient Express (orientexpress.jgora.pl/), kabaretowi JaCha oraz portalowi www.niejadewciemno.pl/ za pomoc w realizacji projektu.


  Więcej informacji na temat akcji i jej rezultatów.na na stronie Stowarzyszenia Rozwoju Twojej Inteligencji www.srti.pl

  Galeria zdjęć koncertu do obejrzenia na www.niejadewciemno.pl/pomocbogatyni/

 • Jelenia Góra 2010-08-31

  Po koncercie Vocalis, pieniądze dla dzieci powodzian

  Tysiąc dwieście dwadzieścia złotych udało się zebrać podczas niedzielnego koncertu charytatywnego zorganizowanego przez Stowarzyszenie Rozwoju Twojej Inteligencji. Gwiazdą wieczoru był zespół Vocalis. Środki zebrane podczas imprezy zostaną przeznaczone na szkolne potrzeby dzieci mieszkańców Bogatyni, która ucierpiała podczas sierpniowej powodzi. – Kupimy najmłodszym przybory, które przydadzą się podczas zbliżającego się roku szkolnego – mówi Grzegorz Bilewicz, organizator koncertu.


  – Bardzo dziękujemy za przyłączenie się do tak szlachetnej akcji zespołowi Vocalis, kabaretowi JaCha oraz Kasi Skórze, młodziutkiej wokalistce. Podziękowania kierujemy również do właścicieli Restauracji Orient Express, portalu niejadewciemno.pl, pana akustyka który zrzekł się swojego wynagrodzenia na rzecz powodzian oraz wszystkich uczestników koncertu – dodaje G. Bielewicz.
  Organizatorzy dziękują również pani radnej Bożenie Wachowicz- Makiele, która jako jedyna z władz naszego miasta przybyła na koncert.

 • Jelenia Góra 2010-05-20

  Jelenia Góra. Operetka w Empiku

  Przeboje muzyki operetkowej w Empiku zachwyciły jeleniogórzan. Koncertu w Empiku wysłuchał w poniedziałek "nadkomplet" wielbicieli wiedeńskich klimatów muzycznych.

  Poniedziałkowe popołudnie w Empiku było nie lada gratką dla jeleniogórskich melomanów, którzy na piętrze salonu mogli wysłuchać niezwykłego koncertu operetkowego, podczas którego zaprezentowano znane i cenione przeboje.

  Koncert w wykonaniu Róży Wysockiej (fortepian), Anny Skóry (mezzosopran) i Joanny Moryc (sopran), artystek związanych z Filharmonią Dolnośląską, przyciągnął wielu mieszkańców naszego miasta, którzy z trudem pomieścili się na piętrze, na którym odbywał się koncert.
  Joanna Moryc oraz Anna Skóra, w akompaniamencie Róży Wysockiej, przebrane w piękne, stylowe suknie, rozpoczęły koncert pieśnią neapolitańską "Funiculi - Funicula". Następnie zaprezentowały "Duet Kotów" G. Rossiniego i "Pieśń o Wilii" znaną z operetki "Wesoła wdówka" F. Lehara. W programie przewidziano także solo arię "My fair Lady" z operetki pt. "Przetańczyć całą noc", a także pieśni: "Dziewczęta z Bacelony" Nico Dostala oraz "West Site Store" z musicalu L. Bernsteina. Walc z "Nocy i dni" wzruszył wiele przybyłych pań, a kończąca koncert pieśń "Żegnajcie przyjaciele" Webbera wywołała lawinę oklasków, po których cenione jeleniogórskie muzyczki z chęcią bisowały.
  Koncert w Empiku dał również możliwość promocji koncertów organizowanych przez Filharmonię Dolnośląską w Jeleniej Górze, do której zapraszały, prócz Jagody Stanisz-Kasior, również występujące w Empiku Artystki.

  Joanna Moryc pochodzi ze Śląska Cieszyńskiego, ale już blisko trzy lata mieszka w okolicach Jeleniej Góry. Jest absolwentką Akademii Muzycznej we Wrocławiu oraz Uniwersytetu Śląskiego (filia w Cieszynie). Z wykształcenia dyrygentka oraz muzykoterapeutka, a z zamiłowania.... śpiewaczka. Pracuje w Filharmonii Dolnośląskiej, gdzie prowadzi audycje dla dzieci i młodzieży. Prowadzi również dwa chóry - w Mysłakowicach oraz Jeleniej Górze. Anna Skóra to absolwentka wydziału wokalno-aktorskiego we wrocławskiej Akademii Muzycznej. Kształciła się u wielu cenionych muzyków, m.in. E. Werner, F. Jagodzińskiej, E. Sąsiadka, R. Scotto i R. Karczykowskiego. Obecnie jest nauczycielką muzyki w szkole w Czernicy i występuje w zespole muzycznym Menuet, działającym przy Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze.

  Róża Wysocka to znana i ceniona jeleniogórska pianistka, absolwentka wrocławskiej Akademii Muzycznej (w klasie fortepianu). Kształciła się pod okiem prof. Włodzimierza Obidowicza. Współpracuje zarówno z jeleniogórską Filharmonią Dolnośląską, jak i Operą Wrocławską. Koncertowała w wielu krajach europejskich oraz Kanadzie i USA. Wydała płytę zatytułowaną "Music for the soul" ("Muzyka dla duszy"), z takimi hitami jak: "Imagine" Johna Lenona czy "Tears In Heaven" Erica Claptona.

  Cykl comiesięcznych, bezpłatnych i ogólnodostępnych koncertów muzyki poważnej i muzycznych wydarzeń z udziałem jeleniogórskich filharmoników jest pomysłem Marcina Nowakowskiego, koordynatora wydarzeń kulturalnych w Empiku. Cykl ten powstał przy współpracy i ogromnej życzliwości ze strony władz Filharmonii Dolnośląskiej, jak i samych muzyków. Od samego początku koncerty grane w Empiku cieszą się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Jeleniej Góry i przyciągają wielu melomanów. Zachęcają nie tylko do słuchania muzyki klasycznej, czy odwiedzenia jeleniogórskiej filahrmonii, ale też dają możliwość poznania współczesnych wykonań muzyki klasycznej osobom, które dotychczas nie miały przekonania do tego rodzaju sztuki. Kolejny koncert muzyki poważnej w Empiku już za miesiąc, 16. czerwca o godzinie 17:00 - zapowiadają organizatorzy: Marcin Nowakowski z Empiku oraz Jagoda Stanisz-Kasior z Filharmonii Dolnośląskiej.